Recknagel-ogrzewanie-klimatyzacja

Słownik Techniczny

Wykaz Produktów

Recknagel

 

Obecnie niedostępny

Historia poradnika Recknagel

RECKNAGEL® to obszerny, jedyny w swoim rodzaju, poradnik z dziedziny OGRZEWNICTWA i KLIMATYZACJI . Tradycja tej książki została zapoczątkowana w 1897 roku w Niemczech. Od tej pory jest ona cyklicznie aktualizowana, poszerzana o najnowsze rozwiązania techniczne i należy do najbardziej poszukiwanych pozycji z zakresu techniki cieplnej i klimatyzacji w Europie, a w Polsce RECKNAGEL® znany jest już dzięki dwóm wcześniejszym tłumaczeniom.

Po raz pierwszy pojawił się na polskim rynku w formie poradnika w 1976. Jego wydanie było wspierane przez ówczesny rząd polski, który już zauważył potrzebę udostępnienia studentom Politechnik kompleksowego poradnika będącego połączeniem wiedzy teoretycznej z praktyczno- technicznymi informacjami, które dawały by jego właścicielowi każdorazowo rozwiązanie napotkanego w praktyce problemu.

Drugie tłumaczenie zostało wykonane i wydane w 1994 roku dzięki Günterowi Schlagowskiemu - urodzonemu w Gdańsku. Od tego czasu upłyneło 14 lat zanim podjeto się wykonania nowych tłumaczeń i opracowań tak, aby powstało obecne, najaktualniejsze wydanie RECKNAGEL® 08/09 OMNI SCALA - Wrocław.

Tłumaczenie na język polski zostało wykonane strona do strony przez specjalistów z branży HVAC i zweryfikowane przez profesorów Politechniki Wrocławskiej , Politechniki Poznańskiej z udziałem specjalistów warszawskich (patrz autorzy tłumaczeń) 

recknagel-omni-scala-wroclaw Omni-Scala-Recknagel

Sponsorzy

Copyrights © Recknagel 2008-2019 Polityka prywatności
Recknagel 08/09